ششمین دوره 1401

دوره آموزش کمک‌های اولیه و اکسیژن درمانی DAN اروپا

دوره آموزش کمک‌های اولیه و اکسیژن درمانی DAN اروپا

1401/06/13   وحید موقوفه‌ای

هر چقدر بیشتر تدریس می‌کنم، به اهمیت این کلاس برای تمام اقشار جامعه بیشتر پی می‌برم. بعد از گذشت مدتی از پایان این کلاس‌ها، حداقل از یک امدادگر DAN که در این دوره حضور داشتند یک تماس تلفنی دارم که گزارش نجات جان یک انسان را اعلام میکند.


ششمین دوره‌ی کمک‌های اولیه و اکسیژن درمانی DAN اروپا در شهریور ماه 1401 در تهران برگزار شد. در این دوره تعداد 5 هنرجو از اهواز، بابل، ایلام، تهران و کرج شرکت کردند. مدرس این دوره آقای خورسند بودند. رها و نگار برای مهاجرت به کشور انگلیس در این کلاس شرکت کرده بودند. شرکت در این دوره هم مهارت کمک‌های اولیه استاندارد را آموزش می‌دهد و هم مدرک بین‌المللی این رشته برای کسانی که قصد مهاجرت یا ادامه تحصیل در کشورهای دیگر را دارند، امتیاز محسوب می‌شود. به غیر از کمک رساندن به دیگران و نجات جان انسان‌ها، توانایی مدیریت صحنه آسیب هم از مهمترین تکنیک‌های امدادی این دوره است.

مثل همیشه کلاس با 5 نفر در ساعت 9.30 دقیقه صبح آغاز شد. کلاس‌ها دو بخش تئوری و عملی دارند که سرفصل‌های تئوری شامل کنترل خونریزی، کنترل شوک، ایمنی و مدیریت صحنه آسیب، آشنایی با دستگاه AED، آناتومی قلب و ریه و احیای قلبی ریوی می‌باشد. در بخش عملی تمام شرکت کنندگان باید تمام سناریوهای امدادی و احیای قلبی ریوی و عملیات CPR را در شرایط مختلف انجام دهند.

بعد از تمرینات تئوری و عملی امتحان کتبی از هنرجویان گرفته می‌شود. نمره 85 به بالا نمره قبولی آن‌ها است.  در این دوره 3 نفر از شرکت کنندگان نمره 100 گرفتند. بعد از امتحان کتبی نوبت امتحان عملی می‌شود که امدادگران باید تمام سناریوها را امتحان دهند. این کلاس به مدت 8 ساعت برگزار شد.

بعد از کلاس BLS یا همان کمک‌های اولیه مقدماتی، نوبت به کلاس O2  یا همان اکسیژن درمانی بود.

بلافاصله بعد کلاس کاربری با اکسیژن یا همان O2 شروع شد. نحوه کار با دستگاه استاندارد اکسیژن برای غواصان آسیب دیده یا برای مغروقین است. این کلاس هم در دو بخش تئوری و عملی برگزار می‌شود. سرفصل‌های تئوری شامل آناتومی قلب و ریه و احیای قلبی ریوی، انواع آسیب‌های غواصی خفگی‌ها و انواع ماسک‌های اکسیژن و نحوه کاربری با اکسیژن می‌باشد. در بخش عملی تمام شرکت کنندگان باید تمام سناریوهای امدادی و احیای قلبی ریوی و عملیات CPR را به اضافه نحوه درست اکسیژن رسانی با انواع ماسک‌ها در تمام شرایط انجام دهند.

این کلاس هم به مدت 8  ساعت برگزار شد.

بعد از تمرینات بسیار و امتحان کتبی، همه شرکت کنندگان موفق به کسب هر دو مدرک BLS , O2 شدند.

به یاد داشته باشید غواصی را استاندارد و ایمن تجربه کنید تا بتوانید در سنین بالاتر هم غواصی کنید و از شگفتی‌های زیر آب بهره‌مند شوید. شما می‌توانید تجهیزات غواصی خود را از *جزیره‌ سفید آرامش* با گارانتی و ضمانت خریداری کنید. مربیان غواصی مجموعه*جزیره‌ سفید آرامش* از کادری جوان، توانمند و متخصص تشکیل شده و با استاندارد‌های روز در غواصی پیشرو و همگام هستند. تیم ما شبانه روز قادر به پاسخگویی سؤالات شما و مشاوره در امور پروژه‌های غواصی است.

 


وحید موقوفه‌ای

کارشناس تولید محتوای مدرسه غواصی جزیره سفید آرامش

انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب‌سایت جزیره سفید آرامش مجاز می‌باشد.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.

1401/06/13   وحید موقوفه‌ای

از اینستاگرام ما