درباره ما

 

مدرسه غواصی جزیره سفید آرامش 

 

اگر دوست دارید در فضایی دوستانه با استانداردهای جهانی غواصی را یاد بگیرید، اگر یک غواص مبتدی باشید یا یک غواص بسیار باتجربه، آموزشگاه غواصی جزیره سفید آرامش می‌تواند در یک محیط سالم با جدیدترین تکنیک‌های آموزشی دنیا به تمام نیازها و خواسته‌های شما پاسخ دهد و  با برگزاری دوره‌های متنوع برای ماجراجویی و دیدن زیبایی‌های شگفت‌انگیز زیر آب برآورده می‌کند.
آموزشگاه غواصی جزیره سفید آرامش اولین مدرسه غواصی آکادمیک در ایران است که با بیش از 18 سال سابقه بیشترین دوره‌های آموزشی با گواهینامه‌های بین‌المللی را توسط مدرسین ارشد فدراسیون جهانی CMAS در دو گروه کودک و بزرگسال برگزار می‌کند. جزیره سفید آرامش در سال 1402 به عنوان مدرسه بین‌المللی SSI فعالیت می‌کند.

 

بیشتر در مورد ما بدانید.

 

تاریخچه مدرسه غواصی 

 

جزیره سفید آرامش اولین مدرسه غواصی در ایران است که در سال ۱۳۸۵ در کرج تاسیس شد و آموزش غواصی را با مجوز رسمی از فدراسیون نجات غریق و غواصی کشور و تربیت بدنی استان البرز (وزارت ورزش و جوانان کنونی) شروع کرد. از همان سال تاکنون با مدیریت خانم غنچه گل‌بافیان اولین مدرس بانوی غواصی CMAS ایران در حال آموزش غواصی در سراسر کشور است. مدیریت این مجموعه تنها مدرسی در ایران است که کلیه مدارک مدرسی خود را از مدرسین خارجی و اعضاء کنفدراسیون جهانی ورزش‌های زیر آب CMAS ایتالیا دریافت نموده است. ایشان از سال ۷۸ غواصی را آغاز کرده و با بیش از 19 سال سابقه تدریس و مدیریت در این عرصه، به صورت حرفه‌ای در سیستم‌های بین المللی CMAS و DAN و از سال 1401 در سیستم IANTD، به عنوان مدرس فعالیت می‌کند. جزیره سفید آرامش در سال 1402 به عنوان مدرسه غواصی بین المللی ثبت جهانی شد و سیستم SSI را نیز به سیستم‌های آموزشی خود افزود.

جزیره سفید آرامش که بنیان‌گذار آموزش غواصی بانوان در ایران است، تا پایان سال 1400 حدود ۶۰۰ نفر بانوی غواص، 200 نفر غواص کودک و 150 نفر غواص آقا را در سطوح مختلف پرورش داده که از این تعداد حدودا ۱۰۰ نفر از آن‌ها مدرس شده و در ایران و خارج از کشور در این صنعت مشغول به فعالیت می‌باشند.

 

دوره‌های غواصی بزرگسالان در سیستم CMAS

 

دوره‌های آموزش غواصی برای بزرگسالان در چهار سطح از یک ستاره تا چهار ستاره (مقدماتی تا فوق پیشرفته) برگزار می‌شود. در پایان هر دوره‌ غواصی شرکت‌کنندگان به ازای هر ستاره، به‌جز گواهینامه غواصی از کنفدراسیون جهانی CMAS ایتالیا، می‌توانند گواهینامه مورد تائید فدراسیون نجات‌غریق و غواصی ایران را نیز دریافت ‌‌نمایند.
پیشنهاد مدرسه غواصی جزیره سفید آرامش به علاقه‌مندان این است که در ابتدای سفر آبی خود در دوره استخری و اسنورکلینگ مجموعه شرکت کنند. این دوره از جذاب‌ترین دوره‌ها برای شروع است تا مهارت‌های لازم برای غواصی در دریا را پیدا کنید.

 

دورههای تخصصی غواصی بزرگسالان در سیستم CMAS

 

دوره‌های تخصصی غواصی بزرگسالان شامل دوره‌های بین‌المللی عکاسی زیرآب، فیلم‌برداری زیرآب، جهت‌یابی،‌ کشتی‌های مغروق، امداد و نجات زیرآب، غواصی در شب، انواع کمک‌های اولیه (DAN) از جمله اکسیژن‌درمانی، زیست‌شناسی دریا، باستان‌شناسی، اقیانوس‌شناسی و کارگاه‌های آموزشی هواشناسی، اتاق فشار، پزشکی غواصی، ورزش‌های مفید در غواصی، غواصی تکنیکال IANTD می‌شود.
برخی از این رشته‌ها پیش‌نیاز دوره‌های پیشرفته بوده و در طول سال فقط دو بار اجرا می‌شوند و با شرکت در هر یک از این دوره‌ها نیز می‌توانید گواهینامه بین‌المللی آن رشته تخصصی را دریافت ‌نمایید.

 

دوره‌های مربیگری غواصی در سیستم CMAS

 

در صورت داشتن گواهی سه ستاره یا معادل آن اگر قصد مربی شدن دارید، شرکت در کلاس‌های پیش مدرسی آموزشگاه غواصی جزیره سفید آرامش برای تمرینات بیشتر و آمادگی بهتر برای شرکت در دوره‌های مدرسی به شما پیشنهاد می‌شود.
دوره‌های ورزش‌های آبی شامل آموزش شنا، نجات‌غریق، سینکرونایز (باله در آب)، هیدروتراپی، مربیگری شنا، پدل برد و کلیه ورزش‌های آبی در مدرسه غواصی جزیره سفید آرامش با حضور مدرسین باسابقه و قهرمانان ملی ایران برگزار می‌شود.

 

دوره های غواصی کودکان در سیستم CMAS

 

دوره‌های غواصی کودکان توسط آموزشگاه غواصی جزیره سفید آرامش برای کودکان ۸ تا ۱۴ سال در سه سطح دلفین (برنز، نقره و طلایی) برگزار می‌شود. کودکانی که مدرک دلفین برنز خود را دریافت می‌کنند، می‌توانند در دوره‌های تخصصی دیگر شرکت کرده و گواهینامه همان رشته را از فدراسیون مربوطه دریافت کنند.
علاوه بر این کودکان می‌توانند در دوره‌های تخصصی مانند دوره تخصصی تجهیزات (جلیقه)، باستان‌شناسی دریا، عکاسی زیر آب، زیست دریا، کمک‌های اولیه، قایق 1 و قایق 2، دوره تخصصی گروه و سایر کارگاه‌های تخصصی کودکان شرکت کرده و مدرک هر دوره را اخذ کنند.

 

تورهای تفریحی غواصی

 

مدرسه غواصی جزیره سفید آرامش همچنین تورهای تفریحی و غواصی را در دو بخش داخلی در جزایر جنوب کشور (کیش، هرمز، هنگام، لارک، خارک و...) دریاچه‌های ایران (آهنک، تار، گهر، اوان و...) و خارج از ایران (ترکیه، مالدیو و...) برگزار می‌کند.

اگر به دنبال مرکز آموزش غواصی در کرج، تهران، خوزستان، کردستان، کیش و شیراز هستید، برای شرکت در دوره‌های بین‌المللی غواصی در سراسر کشور به‌خصوص در استان‌های البرز، تهران و کیش موسسه معتبری را جستجو می‌کنید با جزیره سفید آرامش همراه شوید و از دوره‌های آموزشی آن‌ها لذت ببرید.