سئوالات متداول آموزش غواصی دلفین نقره‌ای

تفاوت دوره‌های آموزش غواصی استخری و دریایی کودکان در چیست؟

طبق استاندارد جهانی، دوره‌های آموزش کودکان باید از آب‌های محصور و کم عمق آغاز شود و وقتی کودک مهارت‌های لازم را جهت ورود به آب‌های آزاد (دریا) کسب کرد، به صلاح دید مربی می تواند در آب‌های آزاد نیز غواصی کند و آموزش ببیند. به همین دلیل جزیره سفید آرامش پیشنهاد می‌کند، دوره اول آموزش غواصی کودکان (دلفین برنز) بهتر است در استخر برگزار شود و دوره‌های آموزشی بعدی (دلفین نقره و دلفین طلا) در دریا برگزار شود. اما هر سه دوره آموزشی هم می‌تواند در استخر برگزار شود و هم در دریا که تصمیم گیری این امر بر عهده خانواده کودک و صلاح دید مربی می‌باشد.

آیا گواهینامه‌های CMAS بین‌المللی هستند؟

بله. سیستم cmas با حدود 160 فدراسیون در 5 قاره جهان تنها سیستم بین‌المللی دنیا می‌باشد که به عنوان فدراسیون در حال فعالیت است.

استانداردهای غواصی کودکان کدام است؟

جزیره سفید آرامش کلیه استاندارد‌های جهانی CMAS را ترجمه کرده است و به زودی در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد. در حال حاضر تمام استانداردها به زبان انگلیسی می‌باشد و شما عزیزان می‌توانید بصورت مستقیم آن‌ها را از سایت کنفدراسیون جهانی CMAS مشاهده کنید.

تاریخ و مکان برگزاری دوره‌های آموزش غواصی استخری بزرگسالان و کودکان چگونه است؟

برای رفاه حال شما عزیزان، در استان‌های تهران، البرز، کرمانشاه و جزیره کیش هر ماه بصورت متوالی دوره‌های غواصی استخری برگزار می‌شود. ثبت‌نام در این دوره‌ها به این شکل است که دو هفته اول هر ماه مهلت ثبت‌نام می‌باشد و هنرجویان باید در دو هفته اول ماه کارهای مربوط به ثبت‌نام را انجام بدهند و هفته سوم و چهارم (طبق برنامه اعلام شده در جدول زمانی بندی) شروع کلاس‌ها می‌باشد.

دوره آموزش غواصی کودکان چه دوره‌ای است؟

با توجه به استاندارد‌های نوشته شده جهانی، آموزش غواصی کودکان شامل هنرجویانی در رده سنی 8 تا 14 سال می‌باشد و طبق استاندارد جهانی آن را آموزش غواصی کودکان می‌گویند.

آیا هر مدرس غواصی می‌تواند به کودکان تدریس کند؟ چه کسی می‌تواند مدرس غواصی کودکان بشود؟

خیر.

مدرسی می‌تواند به کودکان غواصی را آموزش دهد که حتما دوره تخصصی آموزش غواصی کودکان را گذرانده باشد و مدرک بین المللی مدرسی کودکان را دریافت کرده باشد زیرا آموزش به کودکان مبحثی تخصصی می‌باشد و از حساسیت‌های بالایی برخوردار است. از شما عزیزان هم خواهش میکنیم تا در انتخاب مدرس غواصی برای کودکان دلبندتان حساسیت به خرج دهید و درباره آن تحقیق کنید.

تعداد مربیان غواصی در هر دوره چند نفر است؟

طبق استاندارد جهانی هر مدرس غواصی می‌تواند 4 نفر را بصورت هم‌زمان آموزش دهد. اما در دوره‌های آموزشی جزیره سفید آرامش برای کیفیت بهتر، آموزش در دوره بزرگسالان برای هر تیم به جز مدرس، یک یا دو کمک مربی وجود دارد و در دوره‌ی کودکان برای هر نفر یک مدرس غواصی وجود دارد.

آیا آموزش غواصی از سن کم در روند رشد افراد تاثیر‌گذار است؟

با توجه به وجود استاندارد‌های موجود در زمینه آموزش غواصی برای تمام سنین و دوره‌های مختلف غواصی، با رعایت و حفظ نکات ایمنی و استاندارد‌های بین‌المللی موجود جای هیچ نگرانی نیست. اگر عمق و زمان غواصی‌های انجام شده طبق استانداردهای غواصی روز دنیا باشد هیچ تاثیر منفی و آسیب جسمی برای کودکان ندارد.

آینده غواصی کودکان چگونه ارزیابی شده است؟

سن غواصی کودکان (8 تا 14) می‌تواند بهترین سن برای شروع غواصی باشد. چرا که فرد تا بزرگسالی هم یک تخصص نادر و جذاب را فراگرفته و هم می تواند رشته تحصیلی خود را مطابق با این تخصص خاص بصورت آکادمیک انتخاب کنید و ادامه دهد. حال آنکه بزرگی دنیای غواصی و تنوع رشته‌های آموزشی (پزشکی غواصی ،انواع مهندسی، باستان شناسی،رشته‌های هنری و ...)  بسیار است، جزیره سفید آرامش کودکان را استعدادیابی می‌کند تا مطابق با علاقه و استعدادشان آینده کاری و رشته تحصیلی خود را انتخاب نمایند و در آن ادامه تحصیل دهند. پس با توجه به این توضیحات غواصی یک سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.

در صورت انتقاد یا پیشنهاد از نحوه اجرای برنامه‌ها باید صحبت خود را چگونه به گوش مدیریت جزیره سفید آرامش برسانم؟

شما می‌توانید از طریق وب سایت و لینک شکایات در بالای صفحه شکایت خود را مطرح کنید و پیشنهاد خود را نیز در قسمت بحث و تبادل نظر بنویسید. مدیریت مجموعه تمام پیام‌ها را کنترل و پیگیری می‌کند.

اگر با خانواده یا دوستان در این دوره شرکت کنم، تخفیف می‌گیرم؟

بله. برای اطلاع بیشتر با واحد ثبت نام تماس حاصل فرمایید.

پس از گذراندن دوره‌های کودکان، آیا در سن بزرگسالی باید از اول دوره‌های بزرگسالان را آموزش ببینیم؟

اگر هر سه دوره کودکان و 3 دوره تخصصی را با مجموعه ما آموزش دیده باشید، دوره اول بزرگسال به شما هدیه داده می‌شود (فقط هزینه صدور گواهینامه 1 ستاره را در سایت فدراسیون پرداخت می‌کنید). شما از دوره دوم بزرگسال ثبت‌نام می‌کنیم.

با ارتودنسی می‌شود غواصی کرد؟

بله

ممکن است مدرک نگیرم؟ یا مردود شوم؟

در دوره‌ی کودکان ما چیزی به نام مردودی نداریم. اما اگر کودک در یادگیری مهارت‌ها ضعیف باشد، باید غواصی‌های بیشتری انجام دهد.

کودک با خانواده می‌تواند همزمان مدرک بگیرد؟

بله

پدر یا مادر کودک می‌تواند روی قایق یا در کلاس آموزشی حضور داشته باشد؟

به دلیل وابستگی کودکان به خانواده و گاها اضطراب بی‌جای خانواده این امر امکان پذیر نیست. زیرا در روند آموزش اختلال ایجاد می‌شود.

کودکانی با مشکلات ذهنی یا جسمی می‌توانند در این دوره شرکت کنند؟

بله با حضور تیم پزشکی و شرایط ویژه و خاص.

کودک مضطرب می‌تواند در این دوره شرکت کند؟

بله، غواصی یکی از راه‌های کنترل و گاها درمان اضطراب است.

آیا با مدرک غواصی کودکان می‌توانم مهاجرت کنم؟

بله تمام مدارک بین‌المللی است.

تجهیزات غواصی را برای کودک باید تهیه کنیم؟

خیر، ما تمام تجهیزات را در اختیار کودک قرار می‌دهیم. اما پیشنهاد ما این است برای یادگیری بیشتر تجهیزات مهم و ضروری را برای کودک خریداری کنید.

فرق بین دوره‌های آموزش کودکان CMAS و IANTD در چیست؟

در استانداردهای آموزشی، عمق و زمان غواصی‌ها.

با این مدارک چه کاری می‌توانم انجام دهم؟

در واقع کودک قرار است فقط مهارت یاد بگیرد و قرار نیست کار کند.

آیا در این دوره مهارت جدیدی نسبت به دوره برنز یاد می‌گیرم؟

قطعا بله.