سئوالات متداول آموزش غواصی سه‌ستاره (حرفه‌ای)

هزینه گواهینامه‌های غواصی چقدر است و چند روز بعد از پایان کلاس صادر می‌شود؟

هزینه صدور گواهینامه غواصی CMAS در سال 1402  1/200/000 تومان می‌باشد و به حساب فدراسیون نجات غریق و غواصی ایران واریز می‌شود و بعد از پایان دوره و واریز وجه به حساب فدراسیون، حدود 3 ماه زمان برای صدور گواهینامه‌ها در نظر گرفته خواهد شد.

هزینه صدور گواهینامه غواصی کودکان در سال 1402  1/200/000 تومان می‌باشد و به حساب فدراسیون نجات غریق و غواصی ایران واریز می‌شود و بعد از پایان دوره و واریز وجه به حساب فدراسیون، حدود 3 ماه زمان برای صدور گواهینامه‌ها در نظر گرفته خواهد شد.

هزینه صدور گواهینامه غواصی IANTD در سال 1402  55 یورو می‌باشد که بعد از واریز وجه حدود 3 هفته زمان برای صدور گواهینامه‌ها در نظر گرفته خواهد شد.

آیا تجهیزات غواصی را باید خود هنرجو خریداری کند؟

برای شرکت در دوره‌های آموزش غواصی در مدرسه غواصی جزیره سفید آرامش، نیازی به خرید تجهیزات غواصی شخصی ندارید و تمام تجهیزات غواصی از معتبر‌ترین برندهای موجود دنیا در اختیار شما قرار داده‌ می‌شود. البته برای داشتن لوازم نیز ممنوعیتی وجود ندارد.

البته لازم به ذکر است که برای دوره‌های پیشرفته غواصی داشتن بعضی لوازم ضروری است.

 

آیا افراد زیر 18 سال می‌توانند به تنهایی در این دوره شرکت کنند؟

هنرجویان زیر 18 سال با رضایت‌نامه کتبی از طرف پدر و ارائه آن به دفتر جزیره سفید آرامش می‌توانند به تنهایی سفر کنند. اما هنرجویان دوره کودکان حتما باید با یک نفر از اعضای خانواده در دوره‌های آموزشی به عنوان سرپرست وی حضور پیدا کند.

امکان مردود شدن در دوره‌های غواصی وجود دارد؟

در بخش عملی به غیر از دوره‌های مقدماتی (یک ستاره بزرگسالان و دلفین برنز کودکان) این امکان وجود دارد. اما در تمام دوره‌های آموزشی مهارت‌ها توسط مدرسین جزیره سفید آرامش به گونه‌ای به هنرجویان تدریس می‌شود که مطابق با استانداردهای جهانی آنها را فرا گرفته و به کار می‌گیرند. اما اگر کسی به هر دلیلی این مهارت‌ها را یاد نگیرد و نیاز به تکرار و تمرین و شاید تدریس مجدد داشته باشد، تا زمان رفع مشکلش گواهینامه مربوطه را دریافت نخواهد کرد.

در بخش تئوری اگر کسی نمره قبولی که حداقل 75 از ۱۰۰ است را دریافت نکند بدون پرداخت هزینه تا دو هفته بعد از او امتحان گرفته خواهد شد.

آیا هزینه کلاس‌های آموزش غواصی جزیره سفید آرامش با هتل و بلیط محاسبه شده است؟

خیر. هزینه اقامت + بلیط رفت و برگشت + خوراک به عهده هنرجو می‌باشد. به غیر از زمان جشنواره‌ها که از طریق همین سایت اعلام می‌شود.

تعداد مربیان غواصی در هر دوره چند نفر است؟

طبق استاندارد جهانی هر مدرس غواصی می‌تواند 4 نفر را بصورت هم‌زمان آموزش دهد. اما در دوره‌های آموزشی جزیره سفید آرامش برای کیفیت بهتر، آموزش در دوره بزرگسالان برای هر تیم به جز مدرس، یک یا دو کمک مربی وجود دارد و در دوره‌ی کودکان برای هر نفر یک مدرس غواصی وجود دارد.

آیا بین دوره‌های آموزش غواصی باید فاصله زمانی باشد؟

مطابق با استاندارد جهانی حدفاصل بین دوره‌های آموزش بزرگسالان باید 16 عملیات غواصی در لاگ بوک غواص ثبت شده باشد و دوره‌های پیش‌نیاز خود را گذرانده باشند تا بتواند در دوره بعدی ثبت‌نام کند. اما دوره‌های آموزش غواصی کودکان و دوره‌های تخصصی نیاز به دایو اضافه و فاصله زمانی ندارد.

آیا با مدارک غواصی می‌توانیم مهاجرت کنیم؟

بله. چون تمام مدارک CMAS و IANTD , DAN بین‌المللی هستند.

آیا می‌توانیم با مدرک سه‌ستاره غواصی کار کنیم؟

بله. مدرک سه‌ستاره به این معنا است که شما فنون و مهارت‌های غواصی را نیز آموزش دیده‌اید و به آنها تسلط کامل دارید و به عنوان یک کمک مربی می‌توانید فعالیت خود را آغاز کنید.

در صورت انتقاد یا پیشنهاد از نحوه اجرای برنامه‌ها باید صحبت خود را چگونه به گوش مدیریت جزیره سفید آرامش برسانم؟

شما می‌توانید از طریق وب سایت و لینک شکایات در بالای صفحه شکایت خود را مطرح کنید و پیشنهاد خود را نیز در قسمت بحث و تبادل نظر بنویسید. مدیریت مجموعه تمام پیام‌ها را کنترل و پیگیری می‌کند.

شرایط تبدیل مدارک به چه صورت است؟

اگر در ارزیابی تئوری و عملی نمره قبولی را کسب کنید فقط هزینه صدور مدرک را پرداخت خواهید کرد. اما اگر نمره قبولی را کسب نکنید باید در دوره‌ی تبدیل مدرک شرکت کنید. تا مباحث تئوری و عملی را یاد بگیرید.

من خیلی وقته غواصی نکردم، آیا می‌توانم در دوره بعدی شرکت کنم؟

شما باید با دایو اضافی شروع کنید و بعد وارد دوره آموزش شوید.

من مدرک قبلی را با یک مدرس دیگری گرفتم. آیا می‌توانم در کلاس شما شرکت کنم؟

بله، از شما آزمون رایگان گرفته خواهد شد و بنابه نتیجه آزمون در کلاس‌ها شرکت خواهید کرد.

منظور از دایو اضافی چیست؟

دایوهای آموزشی تجربی که طبق استاندارد حدفاصل یک و دوستاره و حدفاصل دوره دو و سه ستاره باید انجام دهید.

پیش نیاز دوره سه ستاره چه دوره‌هایی است؟

18 سال تمام

18 دایو ثبت شده در لاگ بود بعد از اتمام دوستاره

امداد نجات در دریا

جهت یابی زیر آب

غواصی در شب

BLS

O2

 

آیا با مدرک سه ستاره می‌توانیم در تیم آموزش شما کار کنیم؟ استخدام دارید؟

بله، در صورتی که نمره دروس تئوری و عملی یک تا سه ستاره شما ۹۵ به بالا باشد.

بعد از سه ستاره می‌توانم در کلاس مدرسی شرکت کنم؟

بله، در صورتی که استانداردهای لازم برای شرکت در کلاس مدرسی غواصی را داشته باشید.

آیا تعداد غواصی‌های دوره‌های تخصصی جز دایوهای اضافی سه ستاره محسوب می‌شود؟

بله

اگر با خانواده یا دوستان در این دوره شرکت کنم، تخفیف می‌گیرم؟

بله. برای اطلاع بیشتر با واحد ثبت نام تماس حاصل فرمایید.

دوره دایو مستر چه تفاوتی با سه ستاره دارد؟

هر دو دوره‌ی حرفه‌ای غواصی هستند. غواصی سه ستاره توسط سیستم CMAS و دوره دایو مستر توسط سیستم IANTD برگزار می‌شود. همچنین تعداد غواصی و پیش‌نیاز آن‌ها تفاوت دارند.