سئوالات متداول آماده‌سازی مدرسی غواصی

آیا خطر حیوانات دریایی غواصان در حال آموزش را تهدید می‌کند؟

دریا محیط زندگی جانوران دریایی است که غواصان برای لذت بردن از دنیای زیر آب وارد قلمرو آنها می‌شوند. تمام تلاش جزیره سفید آرامش برای حفظ محیط زیست به دور از شکار و صدمات ناشی از غواصی به دریا است و غواصان خود را نیز در محل‌های محافظت شده و سایت‌های ویژه غواصی آموزش می‌دهد.

آیا گواهینامه‌های CMAS بین‌المللی هستند؟

بله. سیستم cmas با حدود 160 فدراسیون در 5 قاره جهان تنها سیستم بین‌المللی دنیا می‌باشد که به عنوان فدراسیون در حال فعالیت است.

امکان مردود شدن در دوره‌های غواصی وجود دارد؟

در بخش عملی به غیر از دوره‌های مقدماتی (یک ستاره بزرگسالان و دلفین برنز کودکان) این امکان وجود دارد. اما در تمام دوره‌های آموزشی مهارت‌ها توسط مدرسین جزیره سفید آرامش به گونه‌ای به هنرجویان تدریس می‌شود که مطابق با استانداردهای جهانی آنها را فرا گرفته و به کار می‌گیرند. اما اگر کسی به هر دلیلی این مهارت‌ها را یاد نگیرد و نیاز به تکرار و تمرین و شاید تدریس مجدد داشته باشد، تا زمان رفع مشکلش گواهینامه مربوطه را دریافت نخواهد کرد.

در بخش تئوری اگر کسی نمره قبولی که حداقل 75 از ۱۰۰ است را دریافت نکند بدون پرداخت هزینه در زمان دیگری از او امتحان گرفته خواهد شد.

آیا هنرجویان در دوره می‌توانند با خود همراه داشته باشند؟

بله. حضور همراه حتما باید با هماهنگی جزیره سفید آرامش باشد. در این باره توجه داشته باشید که هنگام ثبت‌نام، حضور همراه فرد هنرجو باید اعلام شود و نباید به روز‌های آخر برنامه موکول شود.

آیا هزینه کلاس‌های آموزش غواصی و دریانوردی جزیره سفید آرامش با هتل و بلیط محاسبه شده است؟

خیر. هزینه اقامت + بلیط رفت و برگشت + خوراک به عهده هنرجو می‌باشد. به غیر از زمان جشنواره‌ها که از طریق همین سایت اعلام می‌شود.

تعداد مربیان غواصی در هر دوره چند نفر است؟

طبق استاندارد جهانی هر مدرس غواصی می‌تواند 6 نفر را بصورت هم‌زمان آموزش دهد. اما در دوره‌های آموزشی جزیره سفید آرامش برای کیفیت بهتر، آموزش در دوره بزرگسالان برای هر تیم به جز مدرس، یک یا دو کمک مربی وجود دارد و در دوره‌ی کودکان برای هر نفر یک مدرس غواصی وجود دارد.

آیا بین دوره‌های آموزش غواصی باید فاصله زمانی باشد؟

مطابق با استاندارد جهانی حدفاصل بین دوره‌های آموزش بزرگسالان باید 20 عملیات غواصی در لاگ بوک غواص ثبت شده باشد و دوره‌های پیش‌نیاز خود را گذرانده باشند تا بتواند در دوره بعدی ثبت‌نام کند. اما دوره‌های آموزش غواصی کودکان و دوره‌های تخصصی نیاز به دایو اضافه و فاصله زمانی ندارد.

دوره آماده سازی مدرسی غواصی الزامی است؟

خیر. این دوره برای افرادی که نیاز به تمرین بیشتری برای مهارت‌های غواصی دارند بسیار توصیه می‌شود.

شرایط شرکت در دوره مدرسی غواصی cmas چیست؟
  1. داشتن گواهینامه یک، دو‌ستاره و سه‌ستاره مورد تایید فدراسیون نجات غریق و غواصی
  2. داشتن حداقل 21 سال تمام
  3. تسلط کامل به حداقل سه شنای اصلی
  4. ثبت حداقل 100 غوص در لاگ‌بوک
  5. مدرک اکسیژن درمانی
  6. مدرک امداد و نجات
  7. مدرک سوء پیشینه و عدم اعتیاد
  8. اصل فیش واریزی
  9. بیمه نامه ورزشی 
آیا غواصان در دیگر سیستم‌های غواصی می‌توانند در کلاس مدرسی cmas شرکت کنند؟

خیر. شرکت‌کنندگان دوره مدرسی cmas حتما باید گواهینامه سه‌ستاره cmas را داشته باشند.

آیا با مدارک غواصی می‌توانیم مهاجرت کنیم؟

بله. چون تمام مدارک CMAS بین‌المللی هستند.

از اینستاگرام ما