چشم انداز و رسالت جزیره سفید آرامش

چشم انداز و رسالت جزیره سفید آرامش

1399/01/19   غنچه گل‌بافیان

هر شرکت و سازمانی باید قبل از شروع فعالیت، برای خود مشخص کند که چه اهداف و افق دیدی دارد و با چه رویکرد و در چه مسیری حرکت می‌کند. به همین منظور، برای مشخص شدن روند فعالیت‌های جزیره سفید آرامش، در اینجا به گوشه‌ای از چشم‌ انداز و رسالت خود اشاره می‌کنیم.


جزیره سفید آرامش آینده‌ی خود را چنین تصور نموده است که برند اول آموزش غواصی دانش محور، مسئولانه و پایدار در کشور باشد و جایگاه شایسته‌ای در جامعه جهانی برای ایران عزیزمان کسب نماید. این مهم، از ترکیب فعالیت­‌های آموزشی و پایبندی به اصول و آیین نامه‌های جزیره سفید آرامش اتفاق می‌افتد.

 

علم، غواصی را ابزار و یکی از راه‌های رهایی از تنش، استرس، روزمرگی و افسرگی می‌داند و در نهایت غواصی تنها راه رسیدن به آرامش است تا جایی که طبق تحقیق‌های مدرسین یوگا تاثیر هر 15 دقیقه غواصی معادل 45 دقیقه مراقبه عمیق می‌باشد. جزیره سفید آرامش بر آن است تا از طریق پرداختن به امر آموزش در درون مدرسه خود و دیگر افراد مختلف جامعه در این مسیر گام بردارد و تاثیر خود را بر روی افزایش آرامش و امید (با استفاده از مفاهیم توسعه غواصی) هنرجویان بگذارد.


انتقال آگاهی و ایجاد مسئولیت، نوآوری و نشاط جلوه‌هایی هستند که جزیره سفید آرامش از فعالیت‌های خود انتظار دارد. پویایی و تلاش برای نیل به اهداف، استفاده از ابزار مناسب، الگوی مدیریت به‌روز، محیط کار صمیمی در کنار راه‌کارهای نوین تصمیم‌سازی مشارکتی، جذب و گردش سریع اطلاعات و همچنین استفاده از امکانات تحلیل هوشمند داده‌ها، زیرساخت‌های محکمی را در مدرسه غواصی جزیره سفید آرامش بنیان نهاده است.

 

مدرسه غواصی جزیره سفید آرامش از انگیزه‌ی والای انتقال دانش و آگاهی طبق استانداردهای جهانی و به طریق آن ایجاد مسئولیت و تولید شغل و ثروت در عین حفاظت از محیط زیست کشورمان جان می‌گیرد و امیدوار است تاثیر رسالت سازمانی‌اش بر‌ روی جامعه عیان شود و توسعه هرچه پایدارتر را رسالت اصلی سازمانش می‌داند. جزیره سفید آرامش با برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری در حوزه آموزش می‌کوشد تا اقشار مختلف جامعه بتوانند دست کم یک بار دنیای زیر آب را تجربه نمایند.

 

جزیره سفید آرامش این افتخار را دارد که علاوه بر برگزاری دوره‌های آموزشی متنوع و تخصصی (غواصی و ورزش‌های آبی)، به عنوان یک مدرسه آکادمیک چند عملکردی، در گرایش‌های متفاوت و برگزاری تورهای تخصصی غواصی نیز باشد و در راستای توسعه غواصی در ایران گام بردارد و مسیر خود را به تعهد و تلاش برای حفظ محیط زیست  و دریای سرزمین‌ عزیزمان ایران و کارآفرینی برای جوانان مستعد گره زده است.

 

جزیره سفید آرامش از طریق توجه دانش‌محور به فرآیندهای درونی سازمان و وظایف و آرمان­‌های مورد تصورش، خود را در جایگاهی که در نظر دارد، می­‌بیند و المان­‌های اصلی فرهنگ سازمانی خود را با توجه به اصول علمی غواصی بر آموزش دائمی، پایش، ارزیابی عملکرد و پیشرفت پرسنل و مدیران خود قرار داده است. جزیره سفید آرامش برای رسیدن به خواسته‌هایش در راستای اهداف و مسیر سازمان، از اصل مشارکت و کار گروهی استفاده می‌کند و در عین حال امکان آزمون و خطا را برای افراد سازمان خود (به شرط مطالعه قبل از اقدام و یا مکتوب کردن تجربه‌ی حاصل بعد از آن) در نظر می‌گیرد.

 

پس ما قرارمان این نیست که به هر قیمتی غواصی کنیم و به خانه­‌ی خود و آیندگانمان «دریا»، خیانت کنیم.

 

همه این­‌ها در حالی است که جزیره سفید آرامش به عنوان یک سازمان آموزشی و خدماتی، تمرکز بر روی رضایت مشتریان و کیفیت حداکثری خدمات را اولین توفیق خود می‌داند و افق نگاهش را تا جایی گسترانده است که مشتری نهایی‌اش دریا، جوامع محلی و منافع نسل­‌های آینده باشد.

 

جزیره سفید آرامش در مسیر حصول تمامی این اهداف خود و تمام خانواد‌ه‌اش را ملزم به پایبندی و رعایت اصول سازمانش می‌دارد.

 

جزیره سفید آرامش سیستمی است که از ورود افراد علاقه‌مند تا تبدیل شدن آنها به افراد حرفه‌ای  و مدرسان خبره  به شدت استقبال می‌کند و آینده‌ی آنها را در دل خود جای داده است.

 

اصلی­‌ترین دلیل دعوت جزیره سفید آرامش از علاقه‌مندان به غواصی برای همراهی با خود، توجه سازمانی­‌اش به سفر (متشکل از آموزش همراه با سرگرمی) جهت مدیریت اوقات فراغت است؛ چون با استفاده از پتانسیل­‌های علمی و تجربیات عملی که با آنها زاده شده و به بلوغ رسیده، قصد دارد تا مفهوم غواصی را به مفاهیم امروزی و جهانی آن، نزدیک­‌تر کند تا علاوه بر تفریح، تفرج، ورزش و استراحت، سفرها را به قله‌های زندگی همراهان خود تبدیل کند.

 

جزیره سفید آرامش با برنامه­‌ریزی و سرمایه­‌گذاری در حوزه آموزش، می‌­کوشد تا نقش خود را در حفظ سرزمین و منافع آیندگان ایفا کند و در عین حال آمادگی دارد تا از طریق مشارکت و پذیرش هر نوع همراهی علمی، عملی، حرفه‌­ای و غیره از سوی افراد هم دغدغه با خود، همت گمارده، مسیرش را جهت رسیدن به اهدافش بپیماید و مسئولیت خود را به انجام برساند.

 

دغدغه هر روز جزیره سفید آرامش انتقال درست آگاهی، ایجاد مسئولیت در جوانان و نوجوانان، حفاظت و صیانت از منافع آیندگان و همچنین بهبود فرآیندها و کیفیت عملکرد هر روزش است.

 

جزیره سفید آرامش با استمرار امید، مفهوم اصلی موفقیت و مقصود خود را تولید ارزش، اشتغال و ثروت برای سرزمینمان می­‌داند.

 

جزیره سفید آرامش سیستمی را ایجاد نموده تا بتواند پس از ورود افراد علاقه‌مند، ایشان را تا تخصص و اشتغال پایدار در این ورزش (کلیه ورزش‌های آبی) پردازش کند، پرورش دهد و ایشان را به سلولی فعال در کالبد خود یا یکی از رشته‌های ورزش‌های آبی بدل کند.

 

جزیره سفید آرامش مشتاق و مفتخر است که با نهایت سرعت ممکن در کسب رضایت مشتریان خود از طریق توجه به خواسته­‌هایشان و حتی تأثیر در افق دید و سطح توقعشان، گام بردارد و از طریق تولید محصول علمی‌تر، فنی‌تر و حرفه‌ای‌تر که مخاطبان و مشتاقان خود را دارد، خانواده‌ای همسان و دریا دوست را گرد‌هم آورد.

 

آموزش‌­های علمی و کاربردی در غواصی و ورزش‌های آبی در قالب دوره‌­های کوتاه‌ مدت و بلند مدت است که اصلی­‌ترین نتیجه آن، اشتغال و درآمدزایی برای افراد علاقه‌مند جامعه است. در این راستا، با توجه به نیاز این آموزش‌ها در سطح سرزمینمان، از طریق ابزارهای امروز دنیای مجازی، آموزش را به دست علاقه‌مندان آن می‌رسانیم.

 

ارائه خدمات مختلف سفرهای گروهی، ماجراجویانه، آموزش‌های تخصصی، برگزاری همایش‌های علمی، تشکیل تیم‌های حرفه‌ایی ورزشی و برگزاری مسابقات و شرکت در نمایشگاه‌های ورزشی جزیره سفید آرامش را به رسالت خود در جهت توسعه پایدار ورزش غواصی می‌رساند.

 

حتماً مسیر تحقق بخشیدن به آرمان­‌های جزیره سفید آرامش پر فراز و نشیب بوده و خواهد بود که آن را درخواهیم نوردید.

 

 

 

غنچه گل‌بافیان

مدیر عامل و موسس مدرسه غواصی جزیره سفید آرامش

انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب‌سایت جزیره سفید آرامش مجاز می‌باشد.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.

1399/01/19   غنچه گل‌بافیان

از اینستاگرام ما