آخرین دوره آموزش جهت یابی زیر آب سال 1402

آخرین دوره آموزش جهت یابی زیر آب سال 1402

4 رای شما هم امتیاز بدهید!
1402/11/29   وحید موقوفه‌ای

در آخرین دوره آموزش جهت یابی زیر آب در مدرسه غواصی جزیره سفید آرامش چه گذشت؟


در این دوره‌های تخصصی که الزامی شده و پیش نیاز برای سه ستاره شده، همه بچه‌ها باید شرکت کنند. من نگم براتون، چی بنویسم آخه همه اون هنرجوهای شیطون اومدن دوره جهت یابی؟

روز معارفه بچه‌ها خیلی جالب بود چون همه از دوره‌های قدیم همدیگر را می‌شناختند. تحویل مدارک همراه با کل‌کل و کری خوانی همراه بود.

روز اول کلاس با تئوری و تمرینات دریایی شروع می‌شود. تست شنا و تمرین حرکت با تجهیزات و جهت یابی مقدماتی شروع شد. کلاس جهت یابی در دریا باید با قطب نما و طناب، بدون قطب نما  و در شرایط جهت یابی طبیعی و با قطب نما و بدون طناب در قسمت عمق و هم کم عمق برگزار شود تا تمرینات و مهارت‌ها به درستی انجام داده شود. در جهت یابی طبیعی باید بتوانند مسیر را از نور خورشید و سایه قایق و شن‌های کف دریا تشخیص دهند. با قطب نما زوایای مربع و مثلث و مسیر مستقیم و.... را تمرین می‌کنند.

در ادامه راه وقت ناهاری فقط یک ساعت برنامه ریزی شده است که بلافاصله بعد از آن کلاس تئوری برگزار می‌شود. کلاس تا 8 شب ادامه دارد.

روز دوم با تمرینات دریایی و سناریوهایی که روز قبل در کلاس تئوری تدریس شد آغاز می‌شود. کلاس با دو دایو دریایی و رهبری و برنامه‌ریزی ادامه یافت. در پایان غواصی‌ها بعد از شستن لوازم و تجهیزات به رستوران برای صرف ناهار رفتیم. حدود یک ساعت بعد تدریس ادامه مباحث در کلاس‌ تئوری آغاز شد و تا ساعت 8 شب ادامه یافت.

روز سوم ادامه مسیر بچه‌ها برای جهت یابی در عمق بود. کار یکم سخت شده بود، کلاس هم فاز خنده داشت و هم استرس، چه کنیم که گروه بچه‌های شهریور ما که بسیار قوی و با اراده در عین حال شوخ طبع و دوستداشتنی، با گروه‌های قبلی مدرسه جزیره سفید آرامش در این دوره هم تیمی شده‌اند. چه اتفاقی.....

روز چهارم زمان امتحان و سخت‌ترین لحظه کلاس بچه‌ها بود. بعد از امتحان عملی برنامه ناهار و آزمون کتبی اجرا شد و بعد از آزمون همه به کافه رفتیم و اشکالات و نکات مهم کلاس را بررسی کردیم. البته بماند که کلی هم خندیدم.

روز خداحافظی فرا رسید. این دوره با 12 شرکت کننده (8 مرد و 5 زن) از تاریخ 21 بهمن لغایت 26 بهمن در جزیره کیش برگزار شد و تعداد 10نفر موفق به کسب مدرک جهت یابی زیر آب شدند.

به یاد داشته باشید غواصی را استاندارد و ایمن تجربه کنید تا بتوانید در سنین بالاتر هم غواصی کنید و از شگفتی‌های زیر آب بهره‌مند شوید. چراکه عدم شناخت و عدم اطلاعات استاندارد غواصی باعث آسیب‌های جبران‌ناپذیری می‌شود. اگر علاقه‌مند به دوره‌های کمک‌های اولیه و امداد و نجات هستید می‌توانید در کلاس‌های بین‌المللی DAN که جزیره سفید آرامش برگزار می‌کند شرکت کنید. مربیان غواصی مجموعه جزیره‌ سفید آرامش از کادری جوان، توانمند و متخصص تشکیل شده و با استاندارد‌های روز در غواصی پیشرو و همگام هستند. تیم ما شبانه روز قادر به پاسخگویی سؤالات شما و مشاوره در امور پروژه‌های غواصی است.

 

وحید موقوفه‌ای

کارشناس تولید محتوای مدرسه غواصی جزیره سفید آرامش

انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب‌سایت جزیره سفید آرامش مجاز می‌باشد.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.

1402/11/29   وحید موقوفه‌ای

بحث و تبادل نظر
مصطفی
1402/12/16 11:38
در سال چندتا از این دوره‌ها دارید
پاسخ...
متین سعیدی
1402/12/16 12:13
درود مصطفی جان تمام دوره‌های تخصصی ما سالی 2 بار انجام میشه یکی نیمه اول سال و یکی نیمه دوم سال هر سوالی داری میتونی تماس با دفتر ما هم داشته باشی
بیتا
1402/12/16 09:58
شما باز هم از این دوره‌ها دارید؟
پاسخ...
متین سعیدی
1402/12/16 10:59
درود بله داریم هر دوره و هر سال که برای 2 ستاره به بعد میباشد
نظرات تعداد کاراکترهای باقی مانده: 300
رد کردن