اولین شب یلدا زیر آب

اولین شب یلدا زیر آب

1399/09/30   بابک خورسند

دوره‌ی آموزش غواصی آذر ماه سال 1388 بود. شب کنار ساحل جزیره هنگام دور هم نشسته بودیم که یکی از هنرجوهای دوره رو به خانم گل‌بافیان کرد و گفت: استاد ممکن هست دایو شب ما را، فردا شب که شب یلدا هست انجام بدیم؟ همین جمله یک اتفاق بزرگ را رقم زد.


30 آذر 1388 تیم آموزش غواصی جزیره سفید آرامش به مدرسی خانم گل‌بافیان با حضور 8 نفر هنرجوی غواصی، شب یلدا را به مدت 42 دقیقه زیر آب جشن گرفتند. در آن شب میز بزرگی به کمک سرب‌های غواصی به عمق 6 متری برده‌شد و بعد بشقاب‌های بسته بندی میوه‌ها (انار، پرتقال و سیب) که طراحی شده بود را روی میز قرار دادند. بچه‌ها به دو تیم تقسیم شدند. گروه اول برای تدارکات زیر آب تلاش می‌کردند و گروه دوم برای شام و پذیرایی بعد از غواصی آماده می‌شدند.

با امکانات بسیار کم جزیره هنگام  و زمان محدود، اجرای این طرح بسیار مشکل بود. ایده‌ی این برنامه را خانم شیدا داداشی از هنرجویان همان دوره داده بود. با همت و کمک بچه‌های غواص گروه، اولین جشن شب یلدا در زیر آب توسط تیم غواصی مدرسه جزیره سفید آرامش گرفته شد. غواصان کنار هم در کنار میز زیبای یلدایی در زیر آب روی ماسه‌های نرم خلیج فارس نشسته بودند و انار و پرتقال می‌خوردند. چه دوره‌ای و چه خاطرات زیبایی به جای ماند.

 تیم اول: غنچه گل‌بافیان مدرس و سرپرست دوره، ترانه کاظمی، راحله هنرمند و ارغوان حسن زاده و تیم دوم  آنوشا شیدایی، شیدا داداشی، مژگان دادخواه و ستاره حسینی بودند. غواصان جزیره سفید آرامش بعد از گذشت 11 سال، حالا این عزیزان مدرس شده اند و در سراسر ایران دوره‌های آموزشی برگزار می‌کنند.

 

 

 

بابک خورسند

مدیر فروش و مجری تور‌های مدرسه غواصی جزیره سفید آرامش

 

انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب‌سایت جزیره سفید آرامش مجاز می‌باشد.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.

1399/09/30   بابک خورسند

از اینستاگرام ما