هفتیمن دوره 1401

کمک‌های اولیه و اکسیژن درمانی DAN اروپا

کمک‌های اولیه و اکسیژن درمانی DAN اروپا

1401/06/31   وحید موقوفه‌ای

کودکان شما هم می‌توانند در دوره کمک‌های اولیه شرکت کنند و مدرک بین‌المللی DAN  اروپا را دریافت کنند. هفتمین دوره آموزش کمک‌های اولیه و اکسیژن درمانی در کرج با حضور دو کودک برگزار شد. این دوره با تعداد 6 هنرجو از تبریز و ابهر و کرج در دفتر مرکزی جزیره سفید آرامش برگزار شد. در این دوره 4 آتش‌نشان از تبریز و ابهر و دو کودک از بابل و کرج حضور داشتند. این دوره در دور روز متوالی از ساغت 10 صبح لغایت 17 عصر در تاریخ 20 و 21 مهر برگزار شد.

مثل همیشه کلاس با 6 نفر شرکت کننده در ساعت 10 صبح آغاز شد. شروع کلاس با تکمیل مدارک و تشکیل پرونده برای ریجستری در سایت DAN  اروپا آغاز شد. کلاس‌ها دو بخش تئوری و عملی دارند که سرفصل‌های تئوری شامل کنترل خونریزی، کنترل شوک، ایمنی و مدیریت صحنه آسیب، آشنایی با دستگاه AED، آناتومی قلب و ریه و احیای قلبی ریوی می‌باشد. در بخش عملی تمام شرکت کنندگان باید تمام سناریوهای امدادی و احیای قلبی ریوی و عملیات CPR را در شرایط مختلف انجام دهند.

بعد از تمرینات تئوری و عملی امتحان کتبی از هنرجویان گرفته می‌شود. نمره 85 به بالا نمره قبولی آن‌ها است.  در این دوره تمام شرکت کنندگان نمره قبولی را دریافت کردند و دونفر از شاگردان نمره 100  گرفتند. بعد از امتحان کتبی نوبت امتحان عملی می‌شود که امدادگران باید تمام سناریوها را امتحان دهند. این کلاس به مدت 8 ساعت برگزار شد.

بعد از کلاس BLS یا همان کمک‌های اولیه مقدماتی، نوبت به کلاس O2  یا همان اکسیژن درمانی بود.

بلافاصله بعد کلاس کاربری با اکسیژن یا همان O2 شروع شد. نحوه کار با دستگاه استاندارد اکسیژن برای غواصان آسیب دیده یا برای مغروقین است. این کلاس هم در دو بخش تئوری و عملی برگزار می‌شود. سرفصل‌های تئوری شامل آناتومی قلب و ریه و احیای قلبی ریوی، انواع آسیب‌های غواصی خفگی‌ها و انواع ماسک‌های اکسیژن و نحوه کاربری با اکسیژن می‌باشد. در بخش عملی تمام شرکت کنندگان باید تمام سناریوهای امدادی و احیای قلبی ریوی و عملیات CPR را به اضافه نحوه درست اکسیژن رسانی با انواع ماسک‌ها در تمام شرایط انجام دهند.

این کلاس هم به مدت 8  ساعت برگزار شد.

بعد از تمرینات بسیار و امتحان کتبی، همه شرکت کنندگان موفق به کسب هر دو مدرک BLS , O2 شدند.

کمک های اولیه مقدماتی

بیشتر بخوانید: پارگی پرده گوش

وحید موقوفه‌ای

کارشناس تولید محتوای مدرسه غواصی جزیره سفید آرامش

انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب‌سایت جزیره سفید آرامش مجاز می‌باشد.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.

1401/06/31   وحید موقوفه‌ای