1399

برگزاری دوره‌ی آموزش غواصی شهریور ماه

برگزاری دوره‌ی آموزش غواصی شهریور ماه

1399/07/10   وحید موقوفه‌ای

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های جزیره سفید آرامش از بدو تاسیس تاکنون سلامت آموزش و کادر آموزشی خود بوده‌است. جزیره سفید آرامش همیشه برای توسعه غواصی پایدار در کشور تلاش کرده و جز پیشگامان اصلی در این امر بوده است. با وجود ویروس کرونا مدیریت این مدرسه بسیار نگران کیفیت آموزش و همچنین سلامت فراگیران خود بود. ایشان طی ماه‌ها در خصوص وجود ویروس کرونا در آب دریا و در هوای تنفسی غواص و همچنین نحوه انتشار آن تحقیق کرده و پس از ترجمه مقالات مختلف در این خصوص و همچنین نوشتن پروتکل‌های بهداشتی برای سلامت کلوپ‌داران و غواصان بعد از بازگشایی کلوپ‌های غواصی و در نهایت بعد از کلی تحقیق در زمینه چگونگی خدمات دهی در بخش آموزش بدون ریسک ابتلا به ویروس کرونا برای فراگیران و پرسنل آموزشی خود، اولین دوره آموزش غواصی بزرگسالان را با رعایت تمام پروتکل‌‌های بهداشتی در تاریخ 27 مرداد ماه 99 برای علاقه‌مندان به این رشته مهیج در جزیره کیش و کلوپ مارینا برگزار کرد و با استقبال زیاد علاقه‌مندان به غواصی روبرو شد.


 به دلیل رعایت نکات مهم بهداشتی و آموزشی و حساسیت بالای مدیریت مدرسه برای کنترل موارد بهداشتی و به‌حداقل رساندن ریسک ابتلا به ویروس کرونا، جزیره سفید آرامش با استقبال زیاد فراگیران و علاقه‌مندان غواصی برای ثبت‌نام در دوره‌ی شهریور ماه روبرو شد. برای کنترل کیفیت آموزش و حداقل ظرفیت قایق، به پیشنهاد تیم آموزشی جزیره سفید آرامش، کلاس‌ها در سه بخش آقایان و بانوان و کودکان در 6 کلاس آموزشی در تاریخ‌های مجزا تدریس شد. کلاس‌های آموزشی در بخش‌های یک‌ستاره، دو‌ستاره، سه‌ستاره، امداد و نجات دریا، غواصی در شب و دوره‌ی تخصصی کودکان در دو بخش تئوری و عملی در جزیره کیش و کلوپ مارین دریای تابان کیش برگزار شد.

در دوره‌ی یک‌ستاره در بخش بانوان 5 نفر و در بخش آقایان 2 نفر، در دوره‌ی دو‌ستاره در بخش بانوان 5 نفر، در دوره‌ی سه ستاره در بخش بانوان 3 نفر و آقایان 4 نفر، در دوره‌ی امداد و نجات دریا در بخش بانوان 6 نفر و در بخش آقایان 4 نفر، در دوره‌ی تخصصی غواصی در شب در بخش بانوان 6 نفر و در بخش آقایان 4 نفر و در آخرین دوره آموزشی 4 کودک 8 تا 14 سال حضور داشتند. این کلاس‌ها از ساعت 8 صبح تا 8 شب در زمان‌های مختلف با حضور 4 مدرس و 4 کمک مربی برگزار شد. برگزاری این دوره به مدرسی بابک خورسند و مهدی محمودی در بخش آقایان و غنچه‌ گل‌بافیان، مهناز کریمی در بخش بانوان بود.

مربیان دوره هر روز تمام شرکت کنندگان را قبل از ورود به کلاس و حضور در کلوپ غواصی با دستگاه اکسیمتر میزان اکسیژن بدنشان و همچنین با دستگاه تب سنج، دمای بدنشان را چک می‌کردند و بعد از چکاپ‌های اولیه اجازه ورود به کلاس به فراگیران داده می‌شد. کلیه فراگیران ملزم به رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک و ضد عفونی دست‌های خود در زمان کلاس آموزش بودند.

کلاس‌های تئوری به‌صورت آنلاین برگزار شد و فقط فراگیران برای شناخت تجهیزات غواصی و نکات مهم دروس با رعایت فاصله فیزیکی سر کلاس حضور پیدا کردند. در پایان دوره از تمام فراگیران امتحان کتبی گرفته شد و تمام هنرجویان به غیر از 3 نفر موفق به دریافت گواهینامه بین‌المللی CMAS شدند.

 

وحید موقوفه‌ای

کارشناس تولید محتوای مدرسه غواصی جزیره سفید آرامش

انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب‌سایت جزیره سفید آرامش مجاز می‌باشد.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.

1399/07/10   وحید موقوفه‌ای

از اینستاگرام ما