در کرج

دوره آموزش کمک‌های اولیه و اکسیژن درمانی DAN اروپا

دوره آموزش کمک‌های اولیه و اکسیژن درمانی DAN اروپا

1401/04/11   وحید موقوفه‌ای

این سومین دوره آموزش BLS و O2 ما در کرج بود، صادقانه اصلا فکر نمی‌کردیم مردم عادی هم به این کلاس‌ها علاقه‌مند باشند.


برای ما باعث افتخار و خوشحالی است که برای سومین بار در کمتر از یک ماه دوره‌های کمک‌های اولیه مقدماتی زیر نظر DAN  اروپا را در کرج برگزار کردیم. این دوره‌ها پیش نیاز دوره‌های غواصی است، به همین دلیل عموما غواصان به این دوره‌ها علاقه‌مند هستند اما واقعیت امر این است که آموزش کمک‌های اولیه برای تمام مردم الزامیست. شاید به نظر مهم نباشد حتی فقط با گذراندن دوره اول واقعا می‌شود جان یک انسان را نجات داد.

در این دوره سه شرکت کننده از تهران، اهواز و قزوین داشتیم. متاسفانه شرکت کننده قزوینی ما به دوره نرسید. کلاس با دو نفر در ساعت 9.30 دقیقه صبح آغاز شد. کلاس‌ها دو بخش تئوری و عملی دارند که سرفصل‌های تئوری شامل کنترل خونریزی، کنترل شوک، ایمنی و مدیریت صحنه آسیب، آشنایی با دستگاه AED، آناتومی قلب و ریه و احیای قلبی ریوی می‌باشد. در بخش عملی تمام شرکت کنندگان باید تمام سناریوهای امدادی و احیای قلبی ریوی و عملیات CPR را در شرایط مختلف انجام دهند.

بعد از تمرینات تئوری و عملی امتحان کتبی از هنرجویان گرفته می‌شود. نمره 85 به بالا نمره قبولی آن‌ها است. بعد از امتحان کتبی نوبت امتحان عملی می‌شود که امدادگران باید تمام سناریوها را امتحان دهند.

بعد از کلاس BLS یا همان کمک‌های اولیه مقدماتی، وقت استراحت و ناهار بود.

بلافاصله بعد کلاس کاربری با اکسیژن یا همان O2 شروع شد. نحوه کار با دستگاه استاندارد اکسیژن برای غواصان آسیب دیده یا برای مغروقین است. این کلاس هم در دو بخش تئوری و عملی برگزار می‌شود. سرفصل‌های تئوری شامل آناتومی قلب و ریه و احیای قلبی ریوی، انواع آسیب‌های غواصی خفه‌گی‌ها و انواع ماسک‌های اکسیژن و نحوه کاربری با اکسیژن می‌باشد. در بخش عملی تمام شرکت کنندگان باید تمام سناریوهای امدادی و احیای قلبی ریوی و عملیات CPR را به اضافه نحوه درست اکسیژن رسانی با انواع ماسک‌ها در تمام شرایط انجام دهند.

این کلاس هم به مدت 4 ساعت برگزار شد. کلاس‌های این دوره طبق درخواست هنرحویان به صورت فشرده در یک روز با 11 ساعت کار عملی و تئوری به پایان رسید.

بعد از تمرینات بسیار و امتحان کتبی، سرکار خانم بندری و آقای مرزبان موفق به کسب هر دو مدرک BLS , O2 شدند.

 

 

اینم نتیجه تمرینات زیاد

 

به یاد داشته باشید غواصی را استاندارد و ایمن تجربه کنید تا بتوانید در سنین بالاتر هم غواصی کنید و از شگفتی‌های زیر آب بهره‌مند شوید. شما می‌توانید تجهیزات غواصی خود را از *جزیره‌ سفید آرامش* با گارانتی و ضمانت خریداری کنید. مربیان غواصی مجموعه*جزیره‌ سفید آرامش* از کادری جوان، توانمند و متخصص تشکیل شده و با استاندارد‌های روز در غواصی پیشرو و همگام هستند. تیم ما شبانه روز قادر به پاسخگویی سؤالات شما و مشاوره در امور پروژه‌های غواصی است.

وحید موقوفه‌ای

کارشناس تولید محتوای مدرسه غواصی جزیره سفید آرامش

انتشار مطالب فوق تنها با ذکر مرجع به همراه لینک وب‌سایت جزیره سفید آرامش مجاز می‌باشد.
لطفا به حقوق هم احترام بگذاریم.

1401/04/11   وحید موقوفه‌ای

از اینستاگرام ما